VirtualDub specjalny program do edycji plików video

VirtualDub to darmowy program do edycji i obróbki plików wideo. Pozwala na stosowanie filtrów i efektów specjalnych. Stanowi jedne z najważniejszych programów do obróbki wideo na rynku.

Przy pomocy VirtualDub download możesz kopiować, wycinać, usuwać , a ponadto sklejać fragmenty filmu wideo bez rekompresji. Obszerny zestaw filtrów umożliwia regulacje ostrości i kolorów, obracanie obrazu o zadany kąt, dodawanie loga, wklejenie napisów , a dodatkowo inne bardziej wyuzdane operacje. Oprócz tego możesz zmienić rozdzielczość obrabianego pliku, parametry odpowiadające za jakość obrazu lub np załączyć do filmu napisy. VirtualDub jest w pełni fachowym programem, który przy pierwszym spotkaniu ma możliwość wydać się niezbyt piękny i ciut siermiężny. Jednak podczas odkrywania jego ogromnych możliwości doceniamy logicznie wykonany interfejs, stabilność , a oprócz tego małe zużycie zasobów notebooka.

VirtualDub ma możliwość dosłownie pracować na dość starych maszynach, będzie działać, jednakże trzeba spodziewać się sporych opóźnień w trakcie przekształceń materiału wideo. Nie ma w darmowy program do nagrywania płyt magicznych przycisków oferujących laikom poprawę jakości w oparciu o predefiniowane ustawienia. Jest za to ogromny arsenał środków, których trzeba nauczyć się używać ażeby pozyskać całkowitą kontrolę nad przetwarzanym obrazem. Jeżeli zamierzać zajmować się obróbką wideo, pobierz koniecznie ten program. VirtualDub nie jest ma możliwość piękny ale daje pełną kontrolę w trakcie edycji i obróbki materiału video. Trzeba się nauczyć go używać, jednak duża ilość samouczków i wpisów na forach ułatwi znacznie to zadanie.